Global Araştırma Topluluğu ESOMAR Konseyi’ne seçilen ilk Türk, BAREM Kurucusu Pervin Olgun oldu

Global Araştırma Topluluğu ESOMAR Konseyi’ne seçilen ilk Türk,
BAREM Kurucusu Pervin Olgun oldu
Dünya çapında pazarlama ve kamuoyu araştırma sektörünün geliştirilmesi ve pazarın büyümesi için önemli çalışmalara imza atan ESOMAR’ın tarihinde ilk kez bir Türk konseyde yer alıyor. BAREM Kurucusu & Başkanı ve TÜAD Yönetim Kurulu Üyesi Pervin Olgun, 2015-2016 döneminde ESOMAR Konsey üyesi olarak görev alacak 8 kişiden biri oldu.

Tüm dünyada araştırma sektörünün uygulama standartlarını belirleyen ve etik kurallarını koyan; 66 yıldır sektöre yön veren çatı kuruluş ESOMAR, önümüzdeki iki yıl görev alacak Başkan, Başkan Yardımcısı ve Konsey üyelerini 22 Eylül – 20 Ekim tarihleri arasında yaptığı elektronik oylama ile belirledi.

Türk Araştırma Sektörünün Potansiyelini Dünyaya Gösterme Fırsatı
Araştırma sektöründe 32. yılını kutlayan Barem Kurucu & Başkanı ve TÜAD Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Pervin Olgun, sektörün geleceğinin şekillendirilmesi adına dünyanın farklı ülkelerinden ESOMAR Konseyine seçilen sekiz üyeden biri olarak görev alacak.

Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) ile de işbirliği içinde olan ESOMAR konseyine seçilen kişiler, araştırma sektörünün gerek ulusal gerekse uluslararası algısının güçlendirilmesi ve sektörün geleceğine yön verilmesi açısından etkin rol oynuyor. Doç. Dr. Pervin Olgun’un Konseyde bulunması organizasyonun global temsiliyetini genişletirken, Türkiye araştırma sektörünün potansiyelini dünyaya gösterebilme ve sektörün geleceğine yön verirken farklı bakış açılarına yer vererek yaratıcılığı teşvik etme açısından da faydalı olacak.

Barem Kurucusu & Başkanı Pervin Olgun’un da yer aldığı 8 kişilik konseyin başkanı Fransa, başkan yardımcısı ise İngiltere’den seçildi. Olgun’un birlikte görev alacağı diğer ülke temsilcileri ise Amerika, İspanya, Hollanda ve Singapur’dan.

Doç. Dr. Pervin Olgun Hakkında
Türkiye’nin üçüncü araştırma şirketi Barem’in Kurucusu ve Başkanı olan Doç. Dr. Pervin Olgun, matematik ve istatistik mezunu. Kariyerini araştırma sektörünün gelişmesi ve yaygınlaşmasına adayan Olgun, pazar araştırmasının temelinde ‘akademik araştırma prensipleri’ ve ‘kalite sistemlerinin’ yer alması adına başlattığı girişimleri ile biliniyor. TÜAD (Türkiye Araştırmacılar Derneği) işbirliğinde başlattığı ve kendisinin de eğitmenliğini yaptığı sektörel seminerler; TÜAD etik kurul üyeliği ve halen devam etmekte olan toplam 10 yıllık ESOMAR ülke temsilciliği Doç. Dr. Pervin Olgun’un öne çıkan çalışmalarından. Olgun, 15 sene boyunca sektörün öncü global oyuncularından Research International Group ile işbirliği yaparak uluslararası arenada aktif rol aldı. Bugün Barem’in WIN-Gallup International üyeliği ile birlikte sınırları olmayan coğrafyalarda çalışmalara imza atıyor. TUAD ve IAA (International Advertising Association) kurul üyesi olan Olgun, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri ile de yakından ilgileniyor ve halen TEMA ve KALDER yönetim kurulu üyeliği görevlerini de yürütüyor.

Nur UsluGlobal Araştırma Topluluğu ESOMAR Konseyi’ne seçilen ilk Türk, BAREM Kurucusu Pervin Olgun oldu